Wij zijn bij The Art of Living op 16/17/18 mei in Rosmalen! Advies over wonen in Spanje. Plan je afspraak, vol=vol!
Nog geen account? Aanmelden
OF
Door op Doorgaan met Facebook te klikken, ga je akkoord met de gebruiksvoorwaarden en het privacybeleid van Puurspanje.
Door op Doorgaan met Facebook te klikken, ga je akkoord met de gebruiksvoorwaarden en het privacybeleid van Puurspanje.
Coert Peeters
Laatste update: 01 augustus 2021
Inhoudsopgave
Inhoudsopgave
Voor de tweede keer in drie maanden tijd heeft het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zijn verwachtingen voor Spanje naar boven bijgesteld. De organisatie verwacht dat de Spaanse economie dit jaar met 3,1% groeit. In april lag die verwachting nog op 2,5%. Het IMF zit met deze voorspelling nog boven die van de Spaanse regering die een groei van 2,9% voorspelt. Het Europees gemiddelde is 1,5% en Spanje zit daar dus ruim boven. De hervorming van de arbeidsmarkt, de lagere prijs voor olie, de zwakkere euro en het agressieve monetaire beleid van de Europese Centrale Bank vormen volgens het fonds de oorzaken van de positievere verwachtingen voor het Zuid-Europese land. Wel wijst het IMF opnieuw op de te hoge werkloosheid, ondanks dat er wel banen zijn bijgekomen dankzij de snellere groei van de Spaanse economie. Sinds vorig jaar om deze tijd zijn er bijna een half miljoen banen bijgekomen. Volgens diverse internationale media versterkt het IMF met deze uitlatingen de positie van de Spaanse regering. Financial Times schrijft dat het IMF de hervormingen van de Spaanse regering roemt en wijst op de gevaarlijke gevolgen als die hervormingen niet worden doorgezet.
Voor premier Mariano Rajoy kan dit een mooie steun in de rug zijn in de aanloop naar de landelijke verkiezingen eind dit jaar. Eerder won zijn partij wel de lokale verkiezingen en die in dertien Spaanse regio's met de meeste stemmen, maar op veel plaatsen raakte de Partido Popular wel de absolute meerderheid kwijt. De nieuwe partij Ciudadanos won in veel gemeenten een paar zetels en ook partijen gesteund door het linkse Podemos met partijleider Pablo Iglesias kan in veel plaatsen actief mee het beleid bepalen.
Rajoy heeft met zijn partij de absolute meerderheid in het Spaanse parlement, maar zal deze naar alle waarschijnlijkheid volgens de meest recente peilingen moeten opgeven. Veel linksgeoriënteerde partijen hebben de laatste weken al aangegeven bereid te zijn tot samenwerking om daarmee de PP naar de oppositiebankjes te verplaatsen.
© INSpanje.nl/Else Beekman
Coert Peeters
Sinds 2005 werkzaam als makelaar aan de Cost Blanca en Costa Cálida.
Snel uw Spaanse droomhuis vinden?
Abonneer u op onze nieuwsbrief! 97% van onze abonnees beoordeelt onze nieuwsbrief als nuttig en positief.
Ontvang de laatste informatie
97% van onze abonnees beoordeelt onze nieuwsbrief als nuttig en positief.
De beste regio van Spanje
Costa Cálida
Costa Blanca